niedziela, 7 listopada 2010

Jak na dzień po takiej imprezie to naprawdę przyzwoicie ;)

12:00 Śniadanie
          4 kromki chleba razowego
          plasterek sera żółtego
          30g twarogu chudego
          2 plasterki mięsa (domowej roboty prosto z Reszla ;)
          15ml jogurtu naturalnego 2%
          20g mix sałat
          40g ogórek zielony
          20g pomidor
          20g papryka czerwona
15:00 Obiad
          9 pierogów z serem, z kapustą i grzybami
          2 łyżeczki ketchupu domowej roboty
          50g surówki
18:00 Kolacja
          3 kromki chleba sojowego
          40g twarogu chudego
          1 łyżeczka jogurtu naturalnego
          1 plasterek sera żółtego
          10g mix sałat
          (to jest wprost genialne! tym bardziej, że znalazłam ostatnio mix z rucolą :)
          4 słupki papryki
          6 plasterków ogórka
21:00 Podwieczorek
          2 mandarynki
          1 banan
          1 plasterek sera mozarella
          (znalazłam dzisiaj w sklepie taki o zawartości tłuszczu 16,5%! – musiałam spróbować!)
Napoje
          1l wody mineralnej
          250ml herbaty

Do poprawy: 
1.     Nie ma, nie ma wody na pustyni…


sobota, 6 listopada 2010

Nieźle, nieźle...

Tak jak poprzednio zaplanowałam dzień wcześniej jadłospis na dzisiaj i do obiadu włącznie prawie się pokrył :) Muszę przyznać, że II śniadanie przeszło samo siebie! Choć było takie samo jak wczoraj to starłam jabłko na mniejszych oczkach i to całkowicie zmieniło postać owsianki :) Było przepyszne! Wklejam więc jadłospis, będzie on jednak niekompletny gdyż nie uwzględni oczywiście dzisiejszych bonusów związanych z imprezą.

08:00 Śniadanie
          70g chleba razowego
          15g sera żółtego
          30g twarogu chudego
          15ml jogurtu naturalnego 2%
          10g mix sałat
          40g ogórek zielony
11:00 II Śniadanie
          250ml mleka 0,5%
          30g płatków owsianych
          100g jabłka startego
          20g mix zarodków i otrębów pszennych
          Cynamon ;)
14:00 Obiad
          8 pierogów z mięsem
          10g ketchupu własnej roboty
          1 parówka
          1 kromka chleba sojowego
          1 plasterek sera żółtego
          5g mix sałat
          30g pomidora
17:00 Przygotowywanie naleśników, deseru i warzyw na Food Freaks Meeting ;)
          Wszystkiego po troszku J
Napoje
          500ml wody mineralnej
          250ml herbaty

Do poprawy:
1. Za mało i jeszcze raz za mało piję!  - wody oczywiście ;)





piątek, 5 listopada 2010

W końcu całkiem ładnie, jestem zadowolona w 75% ;)

Rzeczywiście tak jak wczoraj napisałam zaplanowałam sobie dokładnie co mam zjeść dzisiaj. Przyznam szczerze mój jadłospis różnił się diametralnie od tego co zaplanowałam, między innymi dlatego, że wstałam dopiero o 10:00 zamiast o 7:30 ;P Mimo to planowanie musiało pomóc bo jadłam z głową i powstrzymywałam się od pojadania między posiłkami!


10:30 II Śniadanie
          250ml mleka 0,5%
          30g płatków owsianych
          100g jabłka startego
          20g mix zarodków i otrębów pszennych
          Cynamon ;)
13:30 Podobiadek
          150g szpinaku
16:30 Obiad
          Tarta francuska (na kruchym cieście, ziemniaki, twaróg, zielony groszek)
          100g surówek
18:30 Kolacja
          50g ryżu brązowego
         100g mix owoców (truskawki, ananas, brzoskwinia, banan)
Napoje
          1l wody mineralnej
          500ml herbaty

Do poprawy:
1.  Zbyt mało białka zwierzęcego, czy też zastępczo białka roślinnego w postaci strączkowych - tylko przy śniadaniu :( 



czwartek, 4 listopada 2010

Próba generalna --> dużo stresu = dużo okazji do pojadania :(

Dzisiaj miałam dzień wolny od pracy w barze i wykorzystałam go na przedostatnie przygotowania do sobotniego Food Freaks Meeting I, na którym będziemy próbować naszych pierwszych kulinarnych pomysłów :) Dlatego też cały dzień spędziłam na zakupach i w kuchni.

08:00 Śniadanie
          35g chleba pszenno-żytniego
          15g sera żółtego
          10g polędwicy sopockiej          
          10g mix sałat
          20g ogórek zielony
          1 średni banan
11:00 II Śniadanie
          małe jabłko
          100g koktajlu bananowego (niestety z cukrem - przyniosłam z pracy)
13:30 Obiad
          Very wild berry - owocowo lodowy deser w coffe heaven - potrzebowałam pódełka i łyżeczek do mojego  deseru i coś musiałam kupić!           
          Makaron z mięsem z piersi kurczaka, szpinakiem i serem feta
          2 kromki chleba ze słonecznikiem
          10g masła
          2 plasterki sera żółtego
          10g mix sałat
          2 plasterki pomidora
...

          i tu niestety zaczęło się próbowanie (deser jogurtowo-owocowo-bananowy, farsz z papryki, pieczarek, cebuli i mięsa z indyka, ciasto naleśnikowe, sos paprykowy - i w kółko to samo)
Napoje
          250ml herbaty
          300ml wody mineralnej


Do poprawy:
1. Pojadanie => WYKLUCZYĆ!
2. Zrobic porządek z kolacje - cały czas ten sam problem z popołudniowym obżarstwem, brakiem uregulowania. Musze sie wreszcie opanowac w tej kwestii! Chyba zaraz dokładnie zaplanuje co mam zjesc i spróbuje tego przestrzegać!
2. Bardzo, bardzo mało napojów!


środa, 3 listopada 2010

Nieźle zaczęłam ale koniec sknociłam :(

Dzisiaj był trochę luźniejszy dzień w pracy i mogłam zjeść więcej ale mniejszych posiłków jednak i tak napchałam się na noc bo jakoś nie mogłam się powstrzymać jak wróciłam do domu :(

07:30 Śniadanie
          70g chleba pszenno-żytniego
          15g sera żółtego
           20g polędwicy sopockiej          
          10g mix sałat
          80g ogórek zielony
11:30 II Śniadanie
          50g ryżu brązowego
          70g szpinaku
          200g koktajlu mango (mango, jogurt 2%, bez cukru)
13:00 III Śniadanie
          2 pierożki z cukinią (smażone)
13:40 Obiad
          60g kaszy gryczanej
          40g sosu pieczarkowego
          100g surówek
          50g szpinaku
          50g kalafior na parze
17:00 Podwieczorek
          50g ryżu brązowego
          100g owoców
19:00 Kolacja
          300g soku z truskawek
22:30 II Kolacja
           70g chleba pszenno-żytniego
           30g sera żółtego
           10g polędwicy sopockiej
           10g mix sałat
           50g ogórek
           100g płatków kukurydzianych w miodzie z orzeszkami ziemnymi :PNapoje
          1000ml wody mineralnej niegazowanej
          250ml herbaty
          300ml soku
          200ml koktajlu mango  
Do poprawy:
1. Pojadanie => WYKLUCZYĆ!


wtorek, 2 listopada 2010

rozbybłane to to wszystko... - ale poza tym fajny dzień ;)

Niestety nie miałam dzisiaj wpływu na pory posiłków w pracy i generalnie były beznadziejne! Potem, po pracy kolacji tez w sumie nie było. Cały dzień to było jedno wielkie pojadanie, między innymi dlatego, że jak już wspominała Pola testujemy przepisy! A, że premierę naszych pierwszych pozycji w przyszłym menu mamy już w najbliższą sobotę to dziś po 21:00 miałam próbę generalną i tak też cały jadłospis był do góry nogami ;(

07:30 Śniadanie
          70g chleba wieloziarnistego
          15g sera żółtego
          10g polędwicy sopockiej         
          10g mix sałat
          50g ogórek zielony
II Śniadanie
          Tak na prawdę to go nie było, między pierwszym śniadaniem a obiadem próbowałam w trakcie przygotowywania tyle rzeczy (jogurt waniliowy, twarożek do naleśników, musli na mokro, musli na sucho, sos tzatziki, sos curry, jeden suchy naleśnik, krokiet z niedzieli ;) że postanowiłam już nie jeść nic więcej!
14:30 Obiad
          80g ryżu brązowego
          80g surówki z białej kapusty
          200g warzyw w przyprawach Massala (z jakim olejem coś mi się wydaje - muszę zrobić głębsze rozeznanie wśród kucharzy ;)
          40g sosu pomidorowego
17:30 Podwieczorek
          Też w sumie nie było, wliczyłam w to podpicie resztki koktajlu bananowego, wylizanie pojemnika po twarożku)
21:30... Kolacja - próbowanie deseru jogurtowo owocowego i naleśnika z nowym sosem
          2 kromki chleba pszenno-żytniego
          2 plasterki polędwicy sopockiej
          1 plasterek sera żółtego
          150g jogurtu naturalnego
          100g owoców mrożonych
           50g banana
           1 łyżeczka miodu
           1/2 naleśnika (pieczrki, papryka, cebula, mięso z indyka, - ograniczona ilość tłuszczu)
           100g sosu paprykowego własnej roboty
Napoje
          6000ml wody mineralnej niegazowanej
          500ml herbaty
  
Do poprawy:
1. Za mało napojów
2. Brak kokretnych posiłków = za dużo pojadania
3. 0 warzyw do kanapek na kolację!


poniedziałek, 1 listopada 2010

08:30 Śniadanie
          70g chleba wieloziarnistego
          15g sera żółtego
          10g polędwicy sopockiej         
          5g mix sałat
          10g ogórek zielony
11:00 II Śniadanie
          2 naleśniki pełnoziarniste (podjadanie w trakcie gotowania)
14:30 Obiad
          koktajl wisniowy (domowej roboty)
          2 naleśniki nadziewane pieczarkami, papryką, cebulą, mięsem z indyka (beztłuszczowe)
          mała marchewka
          sos tzatziki (domowej roboty)
17:30 Podwieczorek
          owsianka (na wodzie, 0,5 jabłka, 0,5 banana, jogurt naturalny, łyżeczka malin)
20:30 Kolacja
          250ml mleka 0,5%
          50g płatków kukurydzianych w miodzie z orzeszkami ziemnymi ;)
          140g chleba wielozbożowego
          5g margaryny miękkiej
          30g sera salami
          20g polędwicy sopockiej
          10g mix sałat (ten pomysł ściągnełam od Jabłonki ;)
           30g ogórka
           15g ketchup (domowej roboty)
Napoje
          250ml wody mineralnej niegazowanej
          750ml herbaty
  
Do poprawy:
1. Za mało napojów
2. Kolacja zbyt obfita
3. Muszę wcześniej zaczynać śniadanie, żeby nie jeść kolacji tak późno!