czwartek, 6 stycznia 2011

09.00 Śniadanie
          200ml mleko 0,5%
          4 łyżki płatków owsianych
          2 łyżki otrębów i zarodków pszennych

11:30 II Śniadanie
          75g bagietki pszennej
          1 plasterek sera gouda
          9 plasterków ogórka
          1 łyżeczka masła roślinnego

13:00 Obiad
          1 szklanka (70g przed gotowaniem) makaronu pełnoziarnistego
          1/3 porcji sosu własnej roboty:
                -  400g pomidorów z puszki
                -  2 średnie (160g) marchewki
                -  2 małe cebule (65g)
                -  1 ząbek czosnku (5g)
                -  2 łyżeczki przecieru pomidorowego (12g)
                -  1 łyżeczka majonezu (6g)
                -  3 łyżki sosu chińskiego Łowicz (15g)
16:00 Kolacja
          180g jogurtu naturalnego
          2 łyżki otrebów i zarodków pszennych
          2 suszone śliwki i 2 suszone morele
          1 łyżka ziaren słonecznika i pestek dyni
Napoje
          250 ml herbaty
          1l wody mineralnej
Razem ok. 1000 kcal

środa, 5 stycznia 2011

USPRAWIEDLIWIENIE :P

07.00 Śniadanie
          200ml budyń waniliowy z wiórkami kokosowymi
10:00 II Śniadanie
          omlet z 2 jajek
          1 plasterek (15g) sera edamskiego
          1 średni (50g) pomidor
          trochę cebuli
          1 łyżeczka ketchupu
13:00 Obiad
          1 szklanka (70g przed gotowaniem) makaronu pełnoziarnistego
          1/3 porcji sosu własnej roboty:
                -  400g pomidorów z puszki
                -  2 średnie (160g) marchewki
                -  2 małe cebule (65g)
                -  1 ząbek czosnku (5g)
                -  2 łyżeczki przecieru pomidorowego (12g)
                -  1 łyżeczka majonezu (6g)
                -  3 łyżki sosu chińskiego Łowicz (15g)
16:00 Kolacja
          180g Berliso pieczone jabłko
Napoje
          500 ml herbaty
          1l wody mineralnej
Razem ok. 1000 kcal
  
W odpowiedzi zozolku na Twój komentarz, odnośnie pasków tickerfactory.com, nie wstawiałam ich ostatnio gdyż niestety 31.12 jadłam słodycze!!! O tak, niestety muszę się do tego przyznać. Do tej pory nie wiedziałam co z tym zrobić :( Czy rozpocząć liczenie "sweetless days" od początku? - to złamałoby mi serce i tylko spotęgowało i tak spore wyrzuty sumienia i mogłoby zmniejszyć moją motywację do dalszego ich niejedzenia! Dlatego też postanowiłam poprostu odjąć sobie dwa dni z całkowitej sumy dni bez słodyczy (dwa ponieważ 01.01.2011 zjadłam jeszcze kilka faworków ;) Myślę, że jest to sprawiedliwe, musicie wiedzieć ile kosztowało mnie aby w noworoczny poranek oprzeć się wszystkim słodkim smakołykom pozostałym z sylwestrowej imprezy, które jeszcze kilka godzin wcześniej jadłam bez opamiętania! Normalnie to bym się poddała i kolejne dni jadła słodycze, a potem dopiero po jakimś miesiącu udałoby mi się wrócić do dietetycznego rytmu. Na szczęście wzięłam się w garść od razu i jestem z powrotem! Tak oto z prawie czystym sumieniem ;) wklejam:


04.01.2010

08.30 Śniadanie
          budyń waniliowy (z torebki niestety) na mleku 0,5%
          1 łyżka wiórków kokosowych
          1 łyżeczka kawy sypanej        
10:00 II Śniadanie
          75g bagietki pszennej
          1 plasterek sera gouda
          9 plasterków ogórka
          1 łyżeczka masła roślinnego
13:00 Obiad
          250ml barszczu czerwonego
          130g uszek z grzybami
16:00 Kolacja
          150g serka wiejskiego 3%
Napoje
          500ml herbaty
          1l wody mineralnej
Razem ok. 1000 kcal

poniedziałek, 3 stycznia 2011

Drugi dzień na tysiaku ;)

07.30 Śniadanie
          200ml mleko 0,5%
          4 łyżki płatków owsianych
          2 łyżki otrębów i zarodków pszennych
10:30 II Śniadanie
          75g bagietki pszennej
          1 plasterek sera gouda
          9 plasterków ogórka
          1 łyżeczka masła roślinnego
13:30 Obiad
          250ml barszczu czerwonego
          130g uszek z grzybami
16:00 Kolacja
          130g puddingu kokosowego
Napoje
          700ml herbaty
          1l wody mineralnej
Razem ok. 1000 kcal

niedziela, 2 stycznia 2011

02.02.2011

09.30 Śniadanie
          75g bagietki pszennej
          1,5 plastereka sera gouda
          9 plasterków ogórka
          1 łyżeczka ketchupu
12:30 II Śniadanie
          150g serka wiejskiego 3%
15:30 Obiad
          250ml barszczu czerwonego
          100g uszek z grzybami
18:00 Kolacja
          130g kaszki z jabłkiem i cynamonem
Napoje
          500ml herbaty
          1l wody mineralnej
Razem ok. 850 kcal

01.01.2011 Pierwszy dzień Nowego Roku

Oby tylko cały nowy rok nie wyglądał jak jego pierwszy dzień!


11:00 Śniadanie
         2 kromki chleba pszennego
         3 łyżeczki masła roślinnego
         2 plasterki sera gouda
         1 plasterek polędwicy
         3 oliwki
         kawałek sera brie
         3 strąki papryki
         garść orzeszków nic nac's
         kilka orzechów laskowych i migdałów
         garść chipsów
         kilka paluszków
         2 faworki
13:30 Obiad
         100g pieczonego mięsa z indyka
         4 łyżki sosu
         2 gałki ziemniaków
         surówka z kapusty pekińskiej
         5 faworków
         180g berliso pieczone jabłko
16:30 Podwieczorek
          4 mandarynki
          100g mieszanki studenckiej
22:00 Kolacja
          150g bagietki pszennej
          1 plasterek sera gouda
          1 plasterek polędwicy sopockiej
          kilka plasterków ogórka
          150g serka wiejskiego ze szczypiorkiem 5% tłuszczu
Napoje
          250ml herbaty
          500ml wody mineralnej
          200ml soku wyciskanego z pomarańczy
      

Sylwester

09:00 Śniadanie
          1 bułka wieloziarnista z makiem, sezamem i słonecznikiem
          2 łyżeczki masła roślinnego
          1 plasterek polędwicy sopockiej
          1 plasterek sera gouda
          8 plasterków ogórka
12:00 II Śniadanie
          180g jogurtu naturalnego 2%
          2 łyżki otrąb i zarodków pszennych
          2 łyżki mieszanki: słonecznika, dyni i orzechów laskowych
          2 szuszone: śliwki, morele i daktyle
15:00 Obiad
          250ml barszczu czerwonego
          150g uszek z mięsem
16:00 Podwieczorek
          180g berliso z karmelem
20:00 Rozpoczęcie uczty 
          czego ja tu nie jadłam!!!
Napoje
          500ml herbaty
          trochę wody mineralnej
          woda ognista - niezliczone ilości
Razem ok. 10000 kcal ;)